| geobr94 a întrebat:

am si eu o intrebare..beneficiez de indemnizatia de somaj,mi-am scmimbat domiciliu, am fost la AJOFM am depus o cerere, copie dupa buletin si carnetul de somaj.dar am uitat sa intreb ceva. daca am depus si carnetul eu mai primesc somajul? ca pe 13 trebuia sa ajung sa imi puna viza

5 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Depinde daca ai schimbat domiciliul in alt oras.mai bine mai da o tura pana acolo sau poti da telefon.trebuie sa gasesti nr. pe net

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai depus carnetul.Mai multe detalii.

| darrio2007 a răspuns:

Stiu un lucru. Daca nu ai carnet de somaj nu ti se poate pune viza pe el.Asta se intampla cand te angajezi. Daca nu ti se pune viza, adio somaj.Tu spui ca beneficiezi de indemnizatie de somaj.Cum mai beneficiezi daca ai depus carnetul? Asta nu inteleg.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti contradictorie. Daca beneficiezi de indemnizatie de somaj de ce ai depus carnetul? Du-te in data de 13 si cere sa ti-l restituie si anunti si schimbarea domiciliului, mai ales daca este in alt judet.

| geobr94 explică (pentru Ioandelasal):

Pfff.cititi mai cu atentiee daca tot raspundeti.decii.mi-am schimbat domiciliul si a trebuit sa merg la AJOFM sa declar asta, am depus cerere copie dupa buletin si carnetul asta s-a intamplat astazi, pe 13 ar trebui sa merg sa imi puna viza, daca am dat carnetul asta nu inteleg daca mai primesc sau nu ma gandeam ca a mai patit cineva asa si ma poate ajuta cu un raspuns.