| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca imi infintez un PFA si platesc toate darile catre pensi, sanatate, somaj pot beneficia de concediu medical daca va fi nevoie? dar dupa ce am cotizat 12 luni la somaj pot primi somaj si sa suspend activitatea de pfa? va rog sa raspunda doar cei ce sunt in masura, multumesc anticipat

1 răspuns:
| lost.in.rain a răspuns:

Puteti primi somaj si va puteti mentine si activitatea de PFA atata timp cat venitul din activitatea independenta nu depaseste salariul minim brut pe tara.