| Dragosdoar a întrebat:

Buna ziua.
Imi puteti da si mie o alternativa la digi RCS-RDS?
Sunt absolut satul de ei. Ar fi UPC ceva mai bun?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

UPC/Vodafone. Nu sunt multumit de ei 100% dar merge.

| dge18 a răspuns:

Upc a devenit Vodafone, deci ai grijă cu ei.
Eu sunt din Mangalia, am avut upc de mult timp și pățeam tot felul de faze urâte cu ei, la fiecare ploaie se tăia cablul de la net și greu rău rectificau problemele așa că m-am mutat la NextGen și este totul ok, merge brici dar a apărut Digi și au viteza de net mai bună, dar la canalele tv cam fac figuri la conexiune. Contează de unde ești! Dacă ești de la sat cam rcs-rds a.k.a. Digi este peste tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

2 tentative esuate cu UPC, deci nu recomand deloc. Mai bine Orange.

| sierra1 a răspuns:

"alternativa la digi RCS-RDS? Ar fi UPC"

excelentă alegere

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa mai faci si ceva upload... sub nici o forma UPC. In ce oras/zona? Ce nu iti convine la RDS?

| gabicoo a răspuns:

Totul depinde de orașul în care stai, de zona din oraș și calitatea rețelei din zona respectivă! Eu sunt pe abonamentul de 100 Mbps de la RDS = Digi și nu am probleme. Vecinii care au trecut pe fibră au probleme cu petarda de ONT montată de doreii de la Digi și abia așteaptă să treacă cei doi ani de contract ca să poată trece la Vodafone = UPC. La Vodafone sau UPC cum le zici tu pe fibră semnalul e stabil, ONT - ul cu funcție de router e produs de Compal ( nu poate fi comparat cu petarda de ZTE pusa de cei de la DIGI), în schimb viteza oferită la abonamentul cel mai mare e de 500 Mbps la download, iar la upload ( și aici e problema lor ) 5Mbps.

| Zuzu1991 a răspuns:

Upc a fost cumparat de Vodafone SI de atunci merge EXECRABIL
Orange nu are infrastructura si nu da internet fix, ci doar mobil (cel putin din cate stiu eu)

alternative sunt Telekom, sau... GTS, daca iti permiti (sunt cei mai PRO din tara asta la internet dar costa)

| Werrich a răspuns:

Buna ziua. UPC a fost cumparat de Vodafone la 31 martie anul trecut.

| Werrich a răspuns:

UPC a fuzionat cu Vodafone din martie 2020. Ar ramane Telekom, Intersat, Canal S.

| DaniTDCI a răspuns:

Upc/Vodafone/Orange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O avut taică-meu Telekom și nici măcar odată nu am avut probleme cu conexiunea la net sau televiziune, acum am digi și se deconectează des, canalele TV sunt dublate efectiv sunt total nemulțumit dar eu nu ma uit la TV prea des. de multe ori greu se contactează la wi fi. La UPC știu ca dacă nu le plătești ajunge datoria la recuperatorii de creanțe, greu mai scapi de ei!