| DnhlCostea a întrebat:

Buna ziua. M-am trezit azi brusc cu un mesaj pe olx in care eram jignit in cel mai odios mod cum că prețul produsului meu este mai mare decât magazin in condițiile in care era vorba de un produs de nici 50 lei. Nu știu cine este acesta persoană cert e că după și-a făcut cont cu alt număr incercand sa mă facă să îi dau numărul meu. Nu e vorba de o observație pur și simplu m-a înjurat foarte aiurea fara motive. Mă pot duce la poliție sau nu merita efortul? Mă gândesc că poate îmi urmărește anunțurile, recunosc că și eu i-am răspuns că nah, am reacționat, insa mi se pare ceva normal

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si pentru asta trebuia sa deschizi topic pe TPU?
Olx.ro are ceea ce se numeste raporteaza userul si conversatia, le poti da si printscreen daca vrei dar este suficient sa raportezi discutia.
Cu siguranta se vor lua masuri!
Esti vreun pusti? te simti amenintat cand un necunoscut te jigneste fara motiv? o sa mai intalnesti multi retardati de astia in viata!

| Violleta2022 a răspuns:

Politia nu face nimic pentru ca te-a injurat cineva!
Blocheaza-i numarul pe telefon si ignora mesajul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai scrie la olx sa ii închidă contul și aia e. Dacă te ai duce la poliție pentru toți care te înjură pe net...

| dullcat a răspuns:

In astfel de cazuri e util sa ii contactezi pe cei de la olx, nu sa injuri inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raportează acel specimen celor de la OLX. Politia nu are ce face in cazuri de genul.

| gabriel2004o a răspuns:

Ce sa îți facă poliția?laughing)
Sa te înjure și ei că îi deranjezi?
Da block și aia e

| Bologran a răspuns:

Adica vrei sa-l reclami ca are dreptate? Du-te. Politia nu s-a mai distrat de multa vreme. Cum si tu i-ai raspuns, iar ei vor vedea dialogul, poate tu te vei alege cu o amenda. Cum adica ti se pare normal ca tu sa zici aiurea?