| sftb a întrebat:

nu mai am buletin in Germania, l-am pierdut, nu am nici bani, am doar permisul de conducere. Ce pot face? Nu am posibilitate sa ma duc la consulat pentru ca e departe si nici nu am, bani ce pot face?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

OK, nu ai bani - dar ce cauți acolo?
Te poți întoarce oricând în țară, chiar și fără carte de identitate. Vei fi oprit la frontieră pentru confirmarea identității, dar faptul că ai carnetul de șofer te va ajuta enorm. O să fii reținut doar pentru scurt timp, apoi vei fi lăsat liber să pleci spre casă.

| doctorandus a răspuns (pentru mihai69):

Dap, daca-l lasa ungurii sa treaca granita...

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu cred că se vor opune să-l lase să iasă.