| Pr3La a întrebat:

Buna ziua TPU. Am pus un anunt pe OLX ca vand un anumit lucru. M-a sunat un tip, i-am pus coletul la Nemo Express si astazi m-a sunat ca pe la 12-1 ridica coletul si el mi-a spus ca in caz de nu ii convine anuleaza trimiterea banilor. Precizez ca, coletul este cu plata ramburs si a semnat sa deschida coletul dupa ce da banii curierului. Bun, da banii curierului intra in casa si deschide, daca nu ii convine poate sa retraga banii? Rambursul este de 200 de lei si taxele postale le plateste el. Doresc raspuns rapid, dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tu crezi ca curierul il va asstepta pe el sa probeze chestia aia? te inseli! Curierul nu are timp de asa ceva si nu etse treaba lui.
Curierul cand ajunge la sediu, depune banii, iar sediul ti-i transfera tie.
Intr-un caz nefericit, cand tipul care a cumparat nu-i fericit, iti trimite lucrul inapoi cu posta, si tu trebuie sa-i dai banii inapoi pe produs si transport.

1 răspuns:
| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Bună,curierul nu are timp să stea să verifice tipu ăla, doar să deschidă coletul la maşină, să vadă dacă este ce era de trimis, atât..Omul care livrează coletele are o anumită zonă să îndeplinească, dacă ar sta aşa la toţi, nu ar livra nici 10 colete.În cel mai rău caz poate să refuze şi să ţi-l trimită înapoi.