| Alexandruuuuuuu a întrebat:

TPU!
Am si eu o mica intrebare,anul viitor o sa termin scoala si vreau sa urmez scoala de subofiteri jandarmi de la dragasani, totul clar pana aicibig grin.
Cati ani dureaza si ce fac acolo daca stie careva? adic ao sa am practica in orasul meu natal sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| Igama a răspuns:

Scoala de subofiteri jandarmi dureaza 3 ani si gen stai in cazarma... acolo efectuezi practica

1 răspuns:
| IQ a răspuns:

Habar nu ai Annitu3000! Scolile de Subofiteri Jandarmi dureaza 2 ani.Doar Arma Jandarmi de la Academia de Politie dureaza 3 ani!