| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Buna ziua vreau sa imi achizitionez un smart tv Samsung dar problema este ca telecomanda arata diferit fata de telecomanda mea! Telecomanda mea are multe butoate iar cealalta Telecomanda Samsung Smart TM1640A, seria K 2016 ( are doar 8 butoane ) intrebarea mea este daca are cineva si cum merge? ( adica poti sa schimbi programele de la tv cum schimb normal)? Am vazut video pe Youtube dar nu a aratat decat cum intra pe net! Si daca imi iau alt televizor cu telecomanda normala dar tot smart pot sa intru pe internet prin wifi? Multumesc

3 răspunsuri:
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea pentru ca daca vrei sa iti iei telvizor smart Samsung, primesti telecomenzi la el. Eu am 2 televizoare Samsung smart. Un televizor are telecomanda smart care are butoane pentru toate, schimbat canale, modul sport, volum, smarthub si celalalte, si am si telecomanda normala pentru televizor, si la un alt televizor nu am telecomanda smart si am pus eu un mouse fara fir care merge perfect. Deci ori iei un televizor care are o telecomanda normala si o telecomanda smart, ori iei un televizor cu telecomanda simpla si poti sa cumperi tu un mouse fara fir si il folosesti usor...

| andrada2222 a răspuns:

Eu am un Samsung smart tv care are vreo 6 butoane sau ceva de genu, iar unul din cele 6 este un buton care imi da optiunea sa apas pe acele cifre pentru a schimba programul

| Valentin_Vali_1998_1858 explică:

Televizorul care vreau să îl iau are doar o telecomandă nu are două şi de unde ştiu ce telecomandă să iau? Am vrut doar să mă interesez cum funcţionează dacă e greu să schimbi canalul!