| omulpaiangan a întrebat:

Am un televizor de la Samsung, smart tv.
Cum intru pe internet? Merge si pe wi-fi sau trebuie adaptor?
modelul este acesta : SAMSUNG UE40H5500AWXXH

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Te poti conecta la net wireless, dar trebuie sa cumperi un dispozitiv compatibil, cerut de producatorul smart tv-ului, ca sa ai garantia ca il recunoste si ca nu ai dat banii degeaba. Sunt la preturi piperate, asa ca mai bine e sa folosesti un router (pe cablu), prin care vei conecta sursa conexiunii la net (pc/laptop) si smart tv-ul.

| omulpaiangan explică (pentru dannyel86):

Pai prin router vreau sa-l conectez.
Mai am nevoie de un cablu anume ca sa-l pot conecta?

| dannyel86 a răspuns (pentru omulpaiangan):

Ai nevoie de un cablu ca cel de internet, prin care sa conectezi tv-ul la router. Ambele capete trebuie sa aiba mufa de conectare rj45. Ai putea apela la furnizorul de internet, caci ei au echipamentele necesare. Dai un ban, dar stii ca merita.