| loolaa1111 a întrebat:

Buuna.
as vrea sa-mi pun internet pe telefon
nu am abonament si sunt pe orange
am nokia 6500 classic [ roozzz]
funditzzzalove struck

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Pai ar fi bine sa iti activezi o potiune pentru internet mobil, pentru ca altfel vei plati destul de mult, in privinta setarilor pentru internet daca zici ca esti pe Orange formeaza *100# alege ramura 6 ( servicii ) apoi ramura 4 cu setari automate apoi iti va cere s aintoduci primele trei clitere din numele procducatorului (nok) apoi sa introduci cel putin 2 cifre din modelul telefonului tau (6500) si prima ramura va fi cea cu 6500 clasic, o alegi si te va intreba ce setari vrei sa descarci si alegi toate setarile apoi astepti sa vina un mesaj cu setarile si intructiunile necesare pentru a le efectua, dupa vei putea sa intru pe net cu browserul telefonului, dar ti-am spus nu e bine sa intri fara sa ai o optiune de internet activata pentru ca vei plati mult!

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum? Nu stii ca pe telefoanele roz nu merge internetul? Are si el mandria lui!