doiny
| doiny a întrebat:

ce stiti despre telefonul nokia 6500 classic?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Daca te referi strict la review-uri acestea sunt f bune, pe o scara 1-5 are calificativ 4, 5 dar nici pretul nu este unul studentesc...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut DOINY, despre NoKia 6500 clasic am gasit urmatoarele :

UltraSlim - 9.5 mm
1GB internal memory
Display TFT, 16M colors
General Retea UMTS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Anuntat 2007, Mai
Dimensiuni 109.8 x 45 x 9.5 mm, 47 cc
Greutate 94 g
Display
Tip TFT, 16M culori Marime 240 x 320 pixels, 2 inches Altele (display)
Tonuri
Tip Polyphonic (64 canale), MP3
Personalizare Download
Vibratii Da
Altele (ringtones)
Memorie
Agenda Da
Apeluri 20 numere apelate, 20 apeluri primite, 20 apeluri ratate
Card slot Nu
Altele - 1 GB memorie interna utilizator
Bateria
Tip acumulator Baterie standard, Li-Ion 830 mAh (BL-6P)
Stand-by pana la 300 h
Talk time pana la 5 h 30 min
Schimb de date
GPRS Class 32, 53.6 kbps
HSCSD Da
EDGE Class 32, 296 / 177.6 kbits
3G Da, 384 kbps
Wireless Nu
Bluetooth Da, v1.2
Infrarosu Nu
USB Da, microUSB
Alte trasaturi
Sistem Operare n/a
Messaging SMS, MMS, Email, Mesagerie Instant
Browser WAP 2.0/xHTML
Jocuri Da + descarcabile
Culori Negru, Auriu
Camera foto 2 MP, 1600x1200 pixels, video(QCIF), flash
Altele - Seamless case of anodized aluminum
- Java MIDP 2.0
- MP3/AAC/AAC+ player
- T9
- Calendar
- Calculator
- Built-in handsfree
- Memorare voce
Review
***Punctele forte ale telefonului mobil Nokia 6500 Classic sunt numeroase. Ce trebuie neaparat mentionat incercam sa va descriem in cateva raduri mai jos.
Displayul de 2'' cu o redare de pana la 16, 7 milioane de culori ofera imagini de o calitate superioara.
Memoria interna, de peste 1 GB permite stocare unui numar impresionant de melodii, imagini, clipuri video, doumente etc.
Banda GSM cvadrupla si WCDMA in banda dubla va permite sa utilizati telefonul de oriunde in lume.
Nokia 6500 va poate ajuta in calatoriile lungi datorita faptului ca are incorporat music player cu suport pentru formatele audio AAC, eAAC+ şi MP3, redare de secvente video cu codecul H.263 si formatele MPEG4 si 3GPP, redare de secvente video in timp real cu suport pentru formatele 3GPP şi H.263. Asa ca daca participati la sedinte plictisitoare si aveti un Nokia 6500, puteti sa mai colorati un pic atmosfera cu aceste capacitati multimedia.
Designul este foarte atragator. Telefonul este slim (doar 9.5 mm grosime), are un aspect business, liniile lui sunt conturate in stil modern. Matrerialul folosit pentreu realizarea carcasei este aluminiul.
Despre conectivitate putem spue ca este 3G in banda dubla pentru navigare si descarcare rapida de ontinut web. Micro USB permite conectarea facila la PC sa laptop. Bluetooth 1.2 cu EDR (enhanced data rate) ar trebui sa va ajute cand vreti sa faceti schimb de poze, melodii, documente etc. oriunde ati fi si aveti in apropiere un terminal asemanator din punct de vedere al conectivitatii.
Este disponibil in doua culori(bronze, black), ambele modele disponibile in magazinul nostru.
Ar mai fi multe de spus dar va lasam placerea sa desoperiti singuri restul!"
adresa : http://www.123gsm.ro/......sic-15.htm
UltraSlim - 9.5 mm
1GB internal memory
Display TFT, 16M colors