| Gamerita a întrebat:

C-am cat costa un PC ( doar pc fara tastatura, mous, monitor ) performant? Adica, bun ptr.jocuri....de exemplu : Metin2, Cabal, CS(Counter strike), LOL(league of legend), NFS World(need for speed world) etc? big grin in jur de cat? fundita restul vot :3

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Spre 15 mil, pentru ca trebuie sa ai o placa video bunicica(una buna sare ea singura la peste 15 mil!), apoi placa baza si procesorul cu mai multe nuclee etc, Ramii (macar 3-4 gb) deci intra pe la magazine online si iti faci singurel o aproximatie.
Fugi ca de bombe de placi de baza cu video incorporat,sunt total inproprii pentru game,si dealeri cauta sa isi vanda stifturile novicilor prin minciuna ca isi iau memoria video din sherr- ramul placii de baza,deci NU placii video onboard!
Daca deaja ai acasa un comp bun, nu mai cumpara sursa, cutia, hardurile, dvd ul si astfel ramai cu 2-4 mil pentru noua investitie,poti incerca la unele magazine sa dai la schimb placa de baza,procesorul,ramii sa ti le evalueze si tu sa dai diferenta pe alta placa de baza,rami, procesor si apoi cu restul ce iti ramane de la compul tau(cutie, sursa, dvd etc) sa iti upgradezi compul cu ajutorul lor la ce nivel vrei tu, si iesi in castig cu ceva.
Sarbatori fericite!

1 răspuns:
| cristiiiiiii a răspuns:

O unitate buna costa in jur de 1200-1500 de lei