| grigor3 a întrebat:

Ca agent de politie cat ai salariul maxim? Daca esti repartizat intr-un judet mai departe de casa MAI iti ofera cazare gratuita sau ceva? In afara de ingrijirea medicala gratuita, de ce mai dispune un agent de politie?

1 răspuns:
| AndreiCP a răspuns:

Salut! La subofiteri la Câmpina dupa terminarea studiilor o sa ai salariul de 18 milioane( 1.800 RON) iar daca postul primit se afla in alt oras/judet decat cel in care locuiesti statul ofera 8 milioane( 800 RON) pentru cazare, asta la Subofiteri la Câmpina, dar la Academie e mai mult ca probabil sa fie mai bine! Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes!