| 8623 a întrebat:

Ca sa bagi siguranta in contor trebuie sa fie intrerupt curentul?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu, orice siguranta e proiectata sa o poti scoate usor si sa o bagi usor la loc fara riscul de a te electrocuta. Asta la cele vechi. La cele noi, ai doar un intrerupator pentru fiecare siguranta, atit. L-ai dat pe "off", s-a intrerupt curentul, l-ai pus pe "on", ai din nou curent.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu trebuie.

| Krax256 a răspuns:

In mod normal nu, doar nu o sa-i cheme oricine pe cei de la electrica sa le opreasca curentul de la stalp ori de cate ori schimba o siguranta.