| UseR4EveR a întrebat:

Cam cat costa o vioara(cu goarna)si... e greu de invatat sa cand adica de greu stiu ca e putin da e dificil rau? iau pana in 700lei o vioara cu goarna

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

O vioara costa intre 100-600 de euro, depinde ce vrei sa cumperi, este stiut faptul ca ce este mai scump e si de calitate.Pentru inceput iti recomand sa cumperi o vioara mai ieftina. Daca doresti sa inveti acest instrument, trebuie sa ei lectii de vioara de la un profesor sau sa faci cursuri la scoala populara de arte si in 2-3 ani poti sa canti destul de bine mai ales daca ai ureche muzicala. Apreciez foarte mult oamenii care au inclinatii spre muzica, traiesc si se hranesc cu muzica pe care o interpreteaza din suflet cu pasiune. Eu iti urez mult succes si sa nu renunti la acest vis care iti da atatea satisfactii.

1 răspuns:
| GoguStrigoi a răspuns:

Cred ca e mai mult pe o vioara cam 750-800 lei.Nu e dificil sa inveti doar daca iti place