| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa sa trimiti o carte (micuta) prin colet, din Galati pana-n Bucuresti?

4 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Cam 7 ron. Eu am trimis un colet de 100 g si atat m-a costat.

| covexrobu a răspuns:

Depinde. Daca trimit cu posta te costa vreo 8 lei coletu asta daca este cu valoare de ramburs oricum este vreo 5 lei dar ajunge in 3-4-5 zile lucratoare. Daca trimiti cu vreo firma de curierat in jur de 20-25 de lei depinzand de firma dar primesc a doua zii. Sa te feresti de CARGUS pentru ca taxele lor daca trimiti cu ramburs sunt de 40 de lei(patru zeci) e foarte mult dar oricum cam la orice curierat pana a doua zii la amiaza primesc coletul. La TCE CURIERO nu sunt seriosi cu rambursul eu dupa o luna am primit bani si numai dupa ce am sunat la OPC.

| fabiola a răspuns:

Nu te costa mai mult de 4ron!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Taxarea se face în funcție de greutate și ruta parcursă (distanța).
Între 2, 5 și 5, 00 maxim în cazul tău.
Pa, pa.