| Bishop a întrebat:

Cand e Sfantul Alexandru? Ca nu mi-am sarbatorit niciodata ziua numeleui, pentru ca nu am stiut cand este. big grin

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

In calendarele ortodox si greco-catolic, Sfantul Alexandru se sarbatoreste pe 30 august.

39 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pe 31 iunie :d

| Silvia a răspuns:

Sa vedem cine se prindelaughing

| Silvia a răspuns:

@ellena, sau asa laughing

| Bishop explică:

Numelui* (greseala de tiparire laughing )

| Bishop explică:

@ShaKuri chiar nu ma prefac! Habar nu aveam cand era! De fiecare data cand intrebam pe cinevam era prin septembrie-octombrie, si imi spuneau " Aaaaa, pai a fost vara trecuta". Tin minte ca acum cativa ani tata a cumparat un tort de inghetata, si am intrebat "De ce?" Iar el a spus "De Sf. Alexandru"... nu imi pasa, ca tu crezi ca sunt falsa, dar chiar nu stiam! Multumesc Jo, Bubulina, si celorlalti pentru "umor".
P. S.: Nu am pus la misto intrebarea.

| BUBULINA a răspuns:

Aloleuuuuuuuuu
uitate-te in calendar 30 august
aoleuuuuuuuuu

| SweetCandy a răspuns:

31 iunie laughing
merit felicitari k m-am prins nu?laughing)
hai sa o lasam pentru 31 august k e mai funnylaughing

puplaughing

| Ellena a răspuns:

@silvia-din-nou nuuuuuuu pe 31 iunie ...pe 30 februarie...

| simoSTAR a răspuns:

...30 august ...mai e un pic...sa faci cinste :p

xoxo :*

Alte răspunsuri
| ShaKuri a răspuns:

In cazul asta... cu tot respectul... E GRAV.

| alle_1861 a răspuns:

30 august, si eu am aflat anul trecuthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Same here.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Nu stiu de ce credeti ca e fals/s... Si numele meu de botez este Alexandra dar niciodata nu am stiut cand e, pentru ca toata lumea ma striga pe celalalt nume al meu... O singura data niste colege deale mamei mele mi-au spus la multi ani si am ramas straight face. Nu stiam de celaughingIn sfarsit am aflat si eu acum.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pe 30 august tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

26 februarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 august

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 august! loool laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici cite ceva despre viata sfantului al carui nume il porti; a fost patriarh al Constantinopolului. E adevarat insa ca mai e si un sfant mucenic Alexandru (in alta luna, vezi si tu un calendar ortodox)

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/august/august30.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 30 august! uita-te intr-un calendar ortodox... si o sa vezi ca asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 august

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 august

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 30 august adica maine :X si e si ziua meaaaa...:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! acum m-a sunat si pe mine cineva sa-mi spuna la multi ani si eu habar nu aveam...interesant,oricum,e bine de stiut.La multi ani celor cu numele Alexandru/a! Sa speram ca la anul ne vom aduce amintehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 august adica azi...la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 30 august happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe 12 Decembrie, cu cruce rosie. voi ce calendar aveti acasa? ce naiba e asa greu sa observi ca pe 30 august nu are cruce rosie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 12 decembri e cu cruce rosie pentru ca e duminica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe 31 audust