| StefiChan8D a întrebat:

Cand imi deschis laptopul si deschis Google Chrome imi mai apar doua ferestre Ask.com si e enervant sa le inchid de fiecare data. Cum fac sa nu mai apara? Am cautat sa sterg de pe pc tot ce e legat de ask.com si nu mai e nimic. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Dragooos a răspuns:

Cand deschizi google chrome ai in dreapta sus un buton cu 3 lini, apesi pe el, dai la setari. Apo ai ceva mai jos scris "la Pornire " dai Deschideți o anumită pagină sau un set de pagini. Setați paginile. dai pe setati paginile. Acolo o sa ai google si ask. ind reapta o sa ai un X la ask ii dai x si dai ok apoi in stamga sus ai un buton (reincarcati aceasta pagina ) dupa ce il apesi dai x si deschizi chrome iar, funda?big grin

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza AdwCleaner
restartezi
in setarile chrome alegi ca pagina predeterminata Google si in urmatoarea optiune, pentru cautare alegi de asemenea google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceraca din setarile de la Chrome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa scapi definitiv de acel adware, pentru ca asa se numeste, adware.E ca un virus ce deschide pagina lor. Fa cum a zis si Gelu, descarca adwacleaner si scanezi cu el.La restartare, vei scapa definitiv de el.