| cris93 a întrebat:

Cand mi se deschide windowsul imi da o eroare cu un ecran albastru si asi ia restart din nou si iar si iar si tot aceeasi problema.Va rog ajutati-ma si pe mine nu m-am intalnit cu asa ceva erori de sistem.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuia sa notezi ce scrie in eroare! sunt multe erori in blue screen!
BSOD ecran albastru Descarca programul si vezi ce spune!
http://forum.softpedia.com/index.php?act=attach&type=post&id=842712

8 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Trebuie neaparat reinstalat ca nu mai ai ce sa ii faci. Instaleaza doar partitia C casa nu stergi tot di calculator.

| leonardo a răspuns:

Salutare. Cel mai probabil ai un virusel. Fa rost de un cd de boot cu windowsul si reinstaleaza dupa ce formatezi hardul. E cea mai usoara metoda dar iti pierzi datele de pe hard.

| Cronki a răspuns:

Ecranul albastru este ultima bariera de protectie a PC-ului, aplicata de OS, este un fel de infarct al computerului si are la baza in primul rand o cauza hardware, dar si de soft.

Mai multe informatii dar si ce ai putea face, gasesti aici:
http://www.videotutorial.ro/? p=5517
Sper sa rezolvi situatia, o zi buna!

| specialistul97 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi alta placa video, nu suporta windowsul!

| Dragotta a răspuns:

Am primit si eu erori de astea nu le poti repara trebuie sa reinstalezi windowsul din pacate sad

| Stefy_2979 a răspuns:

Pai reinstaleza windowsul.

| resemnat a răspuns:

Poti incerca reinstalarea windowsului (adica formatezi doar partitia sitemului (in speta C))... daca nici asa nu merge atunci singura sansa este sa-l formatezi de tot (adica toate partitiile)...bafta!