| ZapaciLaa a întrebat:

Cand se merge cu colinda? Ca am hotarat sa merg cu cativa colegi si am zis ca mergem in 25, dar atunci nu cred ca se merge.

Răspuns Câştigător
| BogdanaV a răspuns:

Bună, Ana! Păi... se merge în seara de 23 cu "Bunăăăă dimineaţaaa la moş Ajun!", apoi în seara de 24 cu colindele specifice naşterii Domnului. tongue După aia începe Pluguşorul şi se termină cu Sorcova pe 1 ianuarie. happy

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se pornesc de pe 23 până în ajunul Crăciunului!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Se merge pe 23 si 24

| DaDuSH a răspuns:

Ba da pe 25 se merge, sau parca pe 24, nu stiu ast acasa, daca vine cineva cu colinda la tine du-te si u

| lucianman a răspuns:

Pe 24 decembrie toata ziua(de recomandat seara) fundita?happy

| rapidist a răspuns:

Seara de 24 catre 25 se merge cu colinda.Veniti si pe la minelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu cand se merge dar ar trebui sa mergi cu un copil doi casa castigati mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu colidul se merge de pe 21 pa pe26 si de 26 incolo se merge cu mos ajunu si pe 30 se merge cu sorcova

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ana se merge cu colindu de pe 23 pana pe 1 ianuarie 2011

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iooooo cu mos ajunu merg pe 23, 24 alte colinde, plugusorul25-29 sau cat are luna si pe urma cu sorcova pe 1 ianuarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merge pe 23, 24, 25 cred laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara dintre 23-24 cu buna seara...pe 24 cu buna dimineata...pe 25 cu tot felul de colinde(domn, domn; florile dalbe.etc.) cu plugusorul pe 31 iar cu sorcova pe 1winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In seara de 23 catre 24, cand afara e frig de crapa piatra in patru si apoi in seara de 24 catre 25 in ajunul Craciunului. Eu sunt in Italia si pe aici nu vine nimeni cu colindu... cam nasol, da lasa ca ma duc eu chiar acum...cu ne dati ori nu ne dati! va pup CRACIUN FERICIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu te lua dsupa toti prosti care spune sa mergi in 25 ca nu se merge atunci in 24 atunci crede-ma ca si eu merg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe data de 24 adica azi se merge cu colinda big grin

| andreeab000 a răspuns:

Ce faci Ana? Pai cu colindul se merge de pe 22 pana pe 1 ianuarie 2011, dar sa mergeti in grup ca sa primiti mai multebunatati si bani!

| Velicu_Laurentiu_2000 a răspuns:

22,23si24

| Barau_Iulian_1997 a răspuns:

Pe 24 cu colindu si pe 30 si 31 cu plugu

| Mladintov_Doina_1968 a răspuns:

Se incepe de pe 23 si se termina pe 1 ianuarie