| anonim_4396 a întrebat:

Car este lucrul fără de care nu poţi trăi?

21 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Pentru mine Calculatorul:->

| Classy a răspuns:

Privind raspunsurile de mai jos, sincer...Deci lucrul fara de care nu poti trai este SANATATEA si FAMILIA. Daca ai avea cu tine un calculator sau un telefon super performant si tu nu ai avea familie, ai trai pe strazi si ai fi grav bolnav de cine stie ce boala, te mai intereseaza acele lucruri? (calculatoru; telefon)? NU... kiss

| anonim_4396 explică (pentru Classy):

Nu știam că sănătatea și familia sunt lucruri, penibil.

| Classy a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refeream in general, insa vad ca tu ai inteles total gresit.

| dannys a răspuns:

Banii happy

| Ecea a răspuns:

Depinde.
In mod normal,un om nu poate trai fara apa,mancare,oxigen.
In afara de astea, singurul lucru care mi-ar lipsi ar fi muzica.O viata fara muzica pentru mine ar fi ca o padure fara culori, o pasare fara aripi.

| anonim_4396 explică (pentru Ecea):

Nu se vede.

| Ecea a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce anume nu se vede?

| mattdemon a răspuns:

O2(oxigen 2 )
apa
mancare

| CristiUcV a răspuns:

Fetele...

| MuzicXqZ a răspuns:

Usor: gagicile.oxige.hrana.apa.calculator.televizor.familie.prieteni.sanatate cam atatea stiu

| Florennce a răspuns:

Nu pot traii fara familie, fara colegi.
Nu pot traii fara siguranta zilei de maine,
Nu pot traii vazand cum totul se surpa in jurul meu,
Nu pot traii fara prieteni. chiar daca nu suntem prea apropiati si nu stam impreuna in fiecare zi, dar SUNTEM PRIETENI!
Nu pot traii fara iubire, fara o persoana care sa ma inteleaga,
Nu pot traii fara Dumnezeu.
Nu pot traii gandindu-ma la alti oameni saraci, copii abuzati si etc.
Nu pot traii vazand favoristism in jurul meu.

NU POT TRAII SINGURA!happy.

| anonim_4396 explică (pentru Florennce):

Nu știam că familia,prietenii,colegi,Dumnezeu,copii săraci,oamenii abuați,singurătatea și ce ai mai zis tu acolo, sunt lucruri, tu tratezi ființele și sentimentele ca lucruri? În întrebare am spus lucruri.

| Ecea a răspuns (pentru Florennce):

Paradoxal,traiesti fara tot ce ai spus tu, doar ca nu ai realizat inca asta.

| anonim_4396 explică (pentru Ecea):

Nu e adevarat, tu nu ma cunosti deci taci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai hai sa privim toate punctele care sunt mai importante.
1)pentru un adevarat crestin, Dumnezeu e totul
2) pentru bogatasi(lacomii) banii sunt pe primul loc, daca nu au un venit care sa-i fac faimosi poti spune ca a doua zi sunt distrusi
3)adolescentii, oricare adolescent are nevoie de atentie, cred ca ai observat intrebari de la diferiti adolescenti care vroiau sa moara ca nimeni nu o baga in seama si altele.
4) batrinii au si ei nevoie de bucurie si caldura sufleteasca de la noi, altfel, to poti spune ca sunt ca si inexistenti.
Oriceare dintre noi la o anumita varsta are nevoie de un lucru spiritual care sa-l mentine in viata, dupa toate aceste lucruri restul ca de exemplu aerul si obiectele care te tin departe de plictiseala si pe post de adapost sunt doar niste faze care sunt specifice oricui.

| AntoniaOrman a răspuns:

Nu pot trai fara muzica, sunt dependenta de muzica! Ascult orice muzica in afara de manele, pentru ca le urasc!

| DozeCuVisse a răspuns:

Baii a zis``LUCRUL`` nu fiinta.

| JustACuriosPerson a răspuns:

Aer,apa,sare

| Klaoody15 a răspuns:

Smartphoneul meu laughing...

| Bountiii a răspuns:

Aer