| xSega a întrebat:

Poți trăi fără telefon in zilele noastre?

Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Eu am putut trai in urma cu 20 ani cu scrisori si o telegrama de intalnire la o ora fixa la telefonul postei, i-mi amintesc ca pe atunci legaturile si dragostea intre oameni erau mult mai stranse.
Acum daca nu trimit cate un mesaj la fiecare jumatate de ora acasa, inseamna ca am murit

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, existenta noastra nu are legatura cu un iphone sau Samsung in fapt utilizarea lor desa duce la antisocializare, depresie, desi te pot baga in pamant

| mgtow a răspuns:

Ne leaga multe de telefonie si de electronica altfel am manca animale crude

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde, unii zic ca nu unii ca da, tu personal poti trai fara?

| gabicoo a răspuns:

Da. Am telefon mobil dar nu vorbesc cu zilele.

| kar1GaNNN a răspuns:

Fara internet mai poti, dar fara telefon sincer sa fiu ar fi greu. laughing

| Raniaa a răspuns:

Da.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Fara telefon, dar cu laptop și televizor DA

| Petrovic a răspuns:

Da. Poți trăi și fără televizor.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Da bineinteles, vorbim prin corespondenta, trimitem porumbei...

| Kyttynna a răspuns:

Daca strabunicii nostri au putut trai fara telefon, noi de ce nu am putea!

| MrFunky2 a răspuns:

Nu. Si fara aceea parte de folosinta la entertainment, tot nu ai putea. Ai nevoie de el ca sa comunici..Gandeste-te doar. Trebuie sa suni la ambulanta. Cum faci daca nu ai telefon? Asta e doar un ex.