| Grigore1239 a întrebat:

Care driver e mai bun pentru nVidia GeForce 2 MX/MX 400? Versiunea 93.71 sau 93.81?

6 răspunsuri:
| MarinelTimidul a răspuns:

Oau, ai o placa video cu memoria de 64 mb, pe 64 biti cu o banda de memorie de doar 1, 3 GB/sec din anul 2001 cu DirectX 7 si Open GL 2.1?
iti sugerez serios sa iti cumperi alt PC, chiar si cel mai ieftin de pe piata caci tot o sa fie mai performant decat al tau mai mult ca sigur, nu ti-o spun cu rautate dar nu stiu de ce folosesti un PC atat de vechi.
Chiar si in martie 2001 cand a aparut placa ta video a fost un low-cost, existand placi mult mai bune in anul respectiv

Răspuns utilizator avertizat
| MarinelTimidul a răspuns (pentru Grigore1239):

RAM-ul tau este DDR1 nu?
Procesorul degeaba este 1, 6 Ghz caci ar trebui sa imi spui si ce arhitectura foloseste happy
de exemplu Pentium 4 este unul din cele mai proaste procesoare al anilor 2000, de exemplu Celeron Processor 900 2.2 Ghz este mai performant decat Pentium 4 3.8 Ghz amandoua fiind single core!
Pentium 4 are o litografie de domeniul trecutului, viteza FSP mica si multe alte minusuri
am vorbit despre Pentium 4 deoarece cred ca Pentium 4 ai...
daca nu ai Pentium 4 1.6 Ghz probabil ai Athlon MP 1900+ 1.6 Ghz sau Athlon XP 1900+ 1.6 Ghz happy

| MarinelTimidul a răspuns (pentru MarinelTimidul):

... Athlon fiind peste Pentium 4

Răspuns utilizator avertizat
| Tristam a răspuns:

Iti spun eu care este mai bun 93.71! sa nu te gandesti ca ce este mai nou este si mai bun asa am si eu si e foarte bun driver-ul mult noroc!