| celmaitare a întrebat:

Care este cel mai apropiat parc de piata romana? dar de gara de nord?

4 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Cel mai aproape de romana este cismigiu, sau kiseleff cel mai aproape de gara de nord este parcul garii de nord (este mititel, dar in apropiere este gradina botanica, cativa lei intrarea)

| RUMBURAK a răspuns:

De piata romana este parcul tineretului si de gara de nord parcul gradinii botanice sau cel de la lacul morii. din ce imi aduc eu aminte...

| Akesh a răspuns:

Este un parc chiar dupa niste blocuri din Piata Romana care se si numeste Parcul Piata Romana, dar este cam mic si cam murdar. Mai sunt si parcurile Gradina Icoanei si Parcul Ion Voicu, care sunt amandoua maricele si destul de curate. Ca sa ajungi la ele, e cel mai usor sa mergi pana la traversarea dintre Carturesti si Cinema Patria si sa mergi tot inainte pe straduta dintre cele doua. (Gradina Icoanei si Parcul Ion Voicu sunt foarte aproape una de alta)
Pe langa Gara de Nord e Parcul Garii de Nord(da, chiar exista).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gradina Icoanei. O iei in stinga de la Mc Donald's si pe urma la dreapta, sau mergi pina la cinema Patria si faci stinga. De Gara de Nord, cel mai aproape este parcul din fata Ministerului Transporturilor (peste drum de gara).