| Bloodthirsty a întrebat:

Care este diferenta dintre Orange Shop si Orange Store?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In Orange Shop ai direct magazinul Orange cu toate ofertele lor, este magazinul online al firmei.
http://www.orange.ro/shops/
In Orange Store cauti reprezentantele din tara Orange.

| Constantinescu_Marius_1971 a răspuns:

Cred ca intrebarea se referea la cele doua magazine fizice existente, nu la magazinul online.
Orange Shop este magazin propriu, iar Orange Store este magazin in franciza (adica lucreaza in numele Orange). Teoretic nu exista diferente intre ele. Din ce am observat cei de la Orange Shop sunt mai in tema si mai interesati, probabil deoarece sunt angajatii Orange.