| Silviu16x1 a întrebat:

Care este diferenta intre Microsoft Visual C++ 2008 si Microsoft Visual C++ 2010.Mersi

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Fiecare joc sau program are in el configutariile sale.
Este acelasi produs dar sunt diferite de system pentru fiecare de program de joc are configuratiile sale mai nou sau mai vechi.

Sa intelegi alegem ceva de baza ca sa te prinzi.
Windows Xp Profesional si Windows 7 Ultimate.
Diferenta (Xp este clasic, merge 75% programe, nu consuma multa resurse, grafica slaba).
Windows 7 Ultimate (Grafica 3D, merge orice program, consuma resurse, se vede foarte bine, calitate buna).

Asa si la Microsoft Visual ++ 2008 si 2010.
Unele programe mai clasice cer 2008 altele mai noi cer 2010.

| thisisMirel a răspuns:

Pai ala din 2010 e mai nou si mai performant.Chestia e ca trebuie sa ai mai multe, depinde de ce jocuri joci, Unele suporta doar 2008, altele 2010.