| DinaraStakhovska a întrebat:

Nu mai am deloc memeorie in PC, pentru ca am multe programe. As vrea sa sterg cateva dar nu stiu pe care. Sunt mai multe de genul : 1. Microsoft Visual C++2010 x86 Redistibutable - 10 10. 2. Microsoft Visual C++2010 x64 Redistibutable - 10.0, 3. Microsoft Visual C++2008 Redistibutable - x86 9.0.3; 4. Microsoft Visual C++2008 Redistibutable - x64 9.0.3, 5. Microsoft Visual C++2005 Redistibutable (x64), 6. Microsoft Visual C++2005 Redistibutable. Pe care din ele pot sa le sterg fara sa aiba consecinte, adica care sunt neimportante pentru PC?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa lasi numai ultimul, respectiv X86(daca OS este pe 32 biti sau X64 daca este pe 64 biti), restul le poti sterge.
Dupa aceasta da o curatare cu Disk Cleanup (din Accesories/System Tools) si apoi o defragmentare cu Disk Defragmenter, tot de acolo. Numai bine!

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Dar daca vrei sa faci curat incerca sa gasesti in PC:disk cleanup, si pe urma de descurci...

| DeianVendetta a răspuns:

Lasă-l doar pe ăsta: Microsoft Visual C++2010 x86 Redistibutable - 10 10. E ultima versiune și cea mai completă. În rest dezinstalează tot.