| valiushka a întrebat:

Care este tara ce se afla pe doua continente?":

41 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

America?

| Cσσкiє a răspuns:

Scuze, America e continent. Eram ameţită, de-abia mă trezisem. Rusia şi Turcia. Multă sănătate şi sărbători cu bine! Andreea, 12 ani happy

| tibidede a răspuns (pentru Cσσкiє):

Andreea imi dai si mie fb tau?

| AndutzaAndu a răspuns:

Turcia!

| RainDrop a răspuns:

Rusia si Turcia.

| MariuZ a răspuns:

Rusia pe Asia si Europa. Turcia pe Asia si Europa. Egipt pe Afria si Asia. Marea Britanie in Europa, Asia, Oceania, America Centrala/Sud (prin Antile) etc. Franta in Europa si America de Sud. Sper ca n-am uitat nici una si ca ti-am fost de ajutor.
Bafta

| MariuZ a răspuns:

Http://upload.wikimedia.org/......Adelie.png - Intinderea Frantei in Lume.

http://en.wikipedia.org/wiki/British_overseas_territories - teritoriile extra-europene ale Marii Britanii

http://upload.wikimedia.org/......or_map.svg - teritoriul Egiptului

Uitasem de Regatul Tarilor de Jos - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Locatie_Koninkrijk1.png

Rusia si Turcia - sunteti lamuriti cu totii...

| justagirlll a răspuns:

Turcia

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Turcia(Se afla pe continentul Europa si pe continentul Asia)

| Roxii a răspuns:

Rusia si... aaaa... turcia

| laura64 a răspuns:

Turcia.

| Nuuu a răspuns:

Turcia!

| andrushki a răspuns:

Turcia happy

| annushk a răspuns:

Rusia şi continentele fiind Europa si Asia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia si Rusia.

| kikok a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura tara ce sa afla pe 2 continente este Turcia. Rusia nu apartine de Europa fiind delimitata de Muntii Urali nu are treaba cu Europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai @MariuZ unde ai auzit tu de Marea Britanie in Asia? Sau de Franta in America? laughing Asta a fost pe vremuri cand a fost colonizata, etc. basme de istorie. Dar in prezent Marea Britanie e doar in Europa si Franta la fel!winking
Rusia si Egipt! Turcia nu se intinde pe 2 continente! face parte din Asia, doar ca a fost acceptata in Europa, nu stiu din ce motive.

| Dafina_Corina_Mircea_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da Turcia e pe 97 % in Asia si 3%in Europa. Le desparte stramtoarea Bosfor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Russia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia, turcia, egipt, mexic, spania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Russia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Russia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Russia o parte in europa si A 2 parte in asia desparte muntii ural mi si pare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aţi uitat de spania au un oras in africa, ceuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EGIPTUL care se afla pe continentul Asiei si Africei! Nu exista continent ca Europa sau Asia ele sunt parti ale lumii, a unui continent numit Eurasia, asa ca nici Rusia nici Turcia nu e raspunsul corect!