| codrincodrin a întrebat:

Care marime de manusi de portar sunt pentru 14 ani?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Acum depinde si cat de lunga/lata este mana ta. De regula, la varsta asta, cei mai multi aleg marimea 8, dar si 9. Repet : depinde ce caracteristici are mana ta! Una dintr-astea sigur ti se potriveste pentru varsta de 14 ani. Bafta! happy

| codrincodrin explică (pentru Alexandru):

Dar stii unde pot gasi dimensiunile care corespund fiecarei marimi?

| Alexandru a răspuns (pentru codrincodrin):

Nu stiu daca exista vreun tabel, asemenea celor de la haine. O sa caut ceva pe aici si daca gasesc, iti dau link-ul. In orice caz, cel mai sigur este sa mergi la un magazin Intersport iar acolo te vor lamuri cei care se ocupa cu vanzarea articolelor sportive. Ei stiu sigur! happy

| Mitrea_Cristi_1987 a răspuns:

Salut, Codrin!
In general, asa cum spune si Alexandru, la 14 ani e cam 8-9...
Ca sa stii exact, la marimea 8 ar trebui sa ai palma de 18 cm, de la varful degetului mijlociu pana la incheietura. Pentru 9, 19 cm. Acum e posibil sa nu ti se potriveasca toate, cum ar fi cele din Intersport, dar astea sunt marimile standard.

www.manusionline.ro

| Rares_Rares_2003 a răspuns:

Mi se potrivește mărimea 8 la 14 ani cu lungimea mâini de 19 cm?