| GiAnca a întrebat:

La liceu, profil stiinte sociale se mai da un examen in afara de capacitate? Dar la filologie?

Răspuns Câştigător
| cristinna23 a răspuns:

Pentru a intra la filologie sau stiinte sociale nu trebuie sa dai decat examenele de la evaluarea nationala la romana si matematica.Mai trebuie sa dai un examen la o limba straina in cazul in care vrei sa intri la un profil bilingv.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi informațiile care te interesează pe www.edu.ro
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ).

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Da, este adevarat ce spune Cristina 23, nu se dau alte examene. Doar evaluarea nationala la matematica si la romana. exista test de limba straina la bilingv, dar din cate stiu eu si la intensiv o limba straina.

| raduradu2014 a răspuns:

Da se dau

| Andrei258 a răspuns:

Se da doar capacitate se calculeaza media celor 4 ani de studiu plus 25 %media probelor de la capacitate asa veti afla media de intrare dar acum depinde ce medie este maxima pentru intrarea la cele doua profile in institutie dumneavoastra treceti pe foia de inscriere primele optiuni cele doua coduri de identificare din fata numelui apoi urmatorele optiuni va va explica profesorul diriginte procedura in amanunt dupa probele de examen va va chema impreuna cu parinti si veti completa lista

mult succes la examen