| RalucaSuciu a întrebat:

Care sunt cele zece cuvinte ale francofoniei din anul 2012?

Răspuns Câştigător
| Ancutza2000 a răspuns:

Pe franceza: âme, autrement, caractère, chez, confier, histoire, naturel, penchant, songe, transports;
Pe romana: suflet, adică, caracter, în, încredința, istorie, inclinatie naturala, vis, transportul.

2 răspunsuri:
| Ancutza2000 a răspuns:

Cred ca acestea sunt pe romana : âme, autrement, caractère, chez, confier, histoire, naturel, penchant, songe, transports;

Si astea sunt pe franceza : âme, autrement, caractère, chez, confier, histoire, naturel, penchant, songe, transports.

| Ancutza2000 a răspuns:

Pe romana: suflet, adică, caracter, în, încredința, istorie, inclinatie naturala, vis, transportul;
Pe franceza: âme, autrement, caractère, chez, confier, histoire, naturel, penchant, songe, transports.