| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt lunile care au 31 de zile?

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Vrei sa stii tu sau faci teste pe noi?/? IAnuarie. martie. mai. iulie.august.octombrie decembrie ok

| JeSa a răspuns:

Lunilehappy care au 31 de zile, sunt: - Ianuarie, Martie, Mai, Iulie, August, Octombrie şi Decembrie.

| andalu a răspuns:

lunile 1, 3, 5, 7, 8, 10 si 12(ianuarie, martie, mai, iulie, august, octombrie, decembrie)E simplu de retinut, nr sunt in progresie aritmetica cu ratia 2 si trebuie retinut ca 8 este exceptia, dupa care din nou se aplica chestia cu progresia, sau poti retine ca sunt primele 4 nr impare, apoi incepand de la 8 inclusiv, urmatoarele 3 numere pare! Dar nu stii metoda "babeasca" de a vedea cate zile are luna urmarindu-ti nodurile de la maini?

| Psycho a răspuns:

Chiar nu ai un calendar la indemana? sau nu stiai ce intrebare sa pui?

| Psycho a răspuns:

Si eu stiu metoda cu nodurile de la maini laughing babeasca, babeasca, dar e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu exceptia lui februarie care are cind 28, cind 29, toate lunile fara sost. Te-ai prins?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia un calendar in mana, chiar crezi ca noi raspundem la toate intrebarile aiureah?
Te inteleg ca ti`e lene dar nici chiar asa