| AndreiCiobanu59 a întrebat:

Care sunt riscurile daca faci baie in garla unde sunt alte animale?'
Care sunt riscurile mersului descult?'
Unde te poti angaja cu 3 clase?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prea multe intrebari pentru un singur topic!

Intrebarea 1 si 2 : riscurile sunt evidente si anume poti lua anumite boli, nu discutam aici care sunt ca sunt felurite, multe si diferite. De ex. poti lua o bacterie din garla sau poti lua hiv ca te-ai intepat intr-un ac cand mergeai descult, dar probabilitatea este mult mai mare sa iei bacterii patogene din ape de astea statute! Eu am dat niste exemple rare si exagerate tocmai pentru a reliefa pericolul sau riscurile expunerii.

Intrebarea nr. 3 : Cu 3 clase te poti angaja fie cioban fie parlamentar, depinde cum ai norocul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te angajezi îți trebuie minim 8 clase
Nu cred ca te ar angaja careva cu 3 clase de abia își găsesc cei care au 8 clase.
Eu în locul tău nu m as scalda în apa aia murdara și infecta poți contacta ciuperca de piele, scabie și multe alte boli mult mai grave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca ai citit cărțile lui Andrei Ciobanu

Răspuns utilizator avertizat
| antimulte a răspuns:

Iei boli si paraziti de la animale.
Mergi descult, mai ales pe la tara si ne spui tu...
Cu 3 clase ai noroc daca poti cumpara paine.