| PumpkinDoll a întrebat:

Unde te poti angaja cu 8 clase?

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu se rezumă totul la şantier şi REBU. Dar în general trebuie să fii ori extrem de prost, ori extrem de deştept să rămâi la 8 clase. Sunt multe domenii în care poţi lucra fără să fie necesară o diplomă negru pe alb, atâta timp cât eşti foarte bun în ceea ce faci.

| PumpkinDoll explică (pentru Laura):

Am rămas repetent de 2 ori, la mine se cam rezuma...

| Donsavas a răspuns:

Https://www.bugetul.ro/......-acceptat/
Incearca la DNA, poate reusesti. In rest, informeaza-te de dreptul tau de a infiinta o firma si cum poti cere de la stat cu imprumut bani pentru investitie sau califica-te intr-o meserie cautata la ora actuala!

| alina2k18 a răspuns:

Salahor constructii
Carat-descarcat marfa
Salubritate
Si mai sunt vara disponibile posturi pe plaja -incepand din luna mai pana in septembrie - te ia indiferent cata clase ai ca au nevoie, cerinta e sa fii muncitor si serios - dar acolo e sezonier -cat castigi vara trebuie sa ai si pentru iarna.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

La munci necalificate doar. Gen paza, santiere, incarcat/descarcat marfa.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

La capsuni