| Qw1234 a întrebat:

Unde te poți angaja în 2024 cu 8 clase? Dau funda.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta da, ma gandesc la, locurile in care se angajeaza muncitori necalificati, depinde domeniul insa! sunt putine locuri, dar nu este imposibil
ma gandesc ca un exemplu de domeniu ar fi cel al constructiilor, necalificat
deci la modul general in toate domeniile in care acea persoana cu 8 clase se poate angaja ca si necalificat

| gabicoo a răspuns:

La Ministerul educației.

| Hyperion7 a răspuns (pentru gabicoo):

Acolo trebuie sa ai mai puține clase decât trenul, deci nu e eligibil

| Lukasssz a răspuns:

Politie

| Lupică27 a răspuns:

Portar la manastire.

| KovacsB a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut învățat.O meserie necesita ani buni sa o stăpânești, poti invata orice daca ai un mentor bun.
O firma privata te angajeaza pe salariul minim si acolo poti invata usor o meserie. Daca au ajuns sa aduca muncitori din Nepal, din Pakistan etc fii sigur ca o sa gasesti ceva care iti place.
Sa nu-ti imaginezi ca unul cu liceul sau chiar cu o facultate este mai bun decat tine ca ajutor de mecanic sa zicem.
90% sunt dezorientati ca puii de gaina abia iesiti din incubator. Putini isi gasesc de lucru in domeniul in care au studiat