| dragalasica a întrebat:

Care sunt sansele de castig la poker?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Jocurile de noroc sunt ca si drogurile, creeaza Dependenta!
Nu te baga...doar in cazul in care vrei sa-ti pierzi si chilotii de pe tine, atunci n-ai decat... happy

| Parintele a răspuns:

Daca esti un bun jucator si joci la masa ai sanse mari sa castigi, in cassino sau la aparate sansele sunt de 10 %. din suma bagata.

| Poker-Blog.RO a răspuns:

E greu de stabilit care sunt sansele de castig in GENERAL la poker.

Sansele se calculeaza de o situatie anume: ce carti ai tu si ce carti sunt pe masa (in cazul texas hold'em).

Sunt jucatori care fac milioane de dolari din poker. Dar asta pentru ca se pot controla si joaca folosind analiza jocului.

Si in Romania cunosc o persoana care castiga 10. 000$ pe luna jucand poker toata ziua.

Repet, depinde de capacitate fiecaruia.

Daca vrei sa incepi jocul iti recomand un site www.poker-blog.ro

| rakebackace a răspuns:

Daca esti jucator bun ai sanse mai mari sa castigi bani pe termen lung. Daca esti mai bun cu 2% decat majoritatea nu ai cum sa pierzi pe termen lung.

| medex3 a răspuns:

Pentur mine: de pe o scara de la 1 la 100 :0

| karakushiu a răspuns:

Practice 0 Mintale 100.Adica:tu zici hai ca eu is cel mai norocos si bagi prima oara nu merge mai bagi odata si tot asa si devii dependent si strici banii in prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing mai bine sa nu te interese de aceste jocuri.
Nu creeaza depedenta, eu am reusit sa ma las... dar era o pasiune, nu dependenta. Cateodata te crezi cel mai bun in ceea ce faci, vine unu mai "hot" ca tine, si pierzi totul. Castiga cine mai hot.
Eu daca strangeam banii pe care i-am pierdut la poker, azi eram cel mai bogat om din Romanialaughing (glumesc)
Victoriile sunt foarte frumoase, sentimentul acela: SUNT CEL MAI BUN! dar cand pierzi iti vine sa te omori. Poti castiga mai mult sau mai putin; insa cand pierzi, pierzi totul. Nu exista jumatati de masura.

Pentru un incepator, sanse 0... chiar cu - laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele? sunt destul de mari daca inainte de a incepe te documentezi destul de bine si acumulezi si ceva experienta prin jocuri care nu necesita bani reali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cartile pe care le ai. detalii pe http://banidepoker.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://rakebackace.ro