| 1Q a întrebat:

Cât costa in mod normal un aparat dentar?

7 răspunsuri:
| madaLinn999 a răspuns:

100-120lei maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru probleme serioase, 1000 de Euro. Pentru cei intre 6-10 ani ( cred ) e vreo 200-300 Euro.

| Wiro a răspuns:

Fix 2500 de roni si mobil 500 de roni

| CandyღDulceata a răspuns:

Acum 2 ani costa 2000 de ron iar anul trecut s-a scumpit ca am vrut si eu sa imi pun si costa 3000

Răspuns utilizator avertizat
| SkyRainb0w a răspuns:

In mod normal costa in functie de model si dentist.
Poti gasi apart dentar mobil cu preturi intre 100-550 ron, pentru probleme minore si dinti care sunt strambi(adica indeptati in fata sau in spate)
Se tine cca1-3 ani
Pentru dintii strambi, dati stanga-dreapta iti trebuie unul fix. acesta costa intree 775 si 1000 ron pe parte(adica pe dintii de sus sau jos.)
Pentru toti dintii e nevoie sa platesti dublu. Se tine intre 1 si 2 ani, dar costurile sunt fff mari pentru ca lunar platesti 15-40 lei pe consultatie si schimba acele chestii colorate de pe el*(am uitat numele) si dupa ce il dai jos va trebui sa poti un mulaj facut special pentru dintii tai timp de 2 ani, in fiecare noapte.
sper ca ti-am fost de ajutor.paaa

| 1Q explică (pentru SkyRainb0w):

Eu voiam sa imi pun un aparat invalisgn care sa nu se vadă insa costa 10000 RON arădean si voiam sa vad cât costa unu normal ca sa fac comparatia