| Evelinmariaa a întrebat:

Cat costa o cutie de visislim light? Ce parere aveti despre aceste pastile? Sunt eficiente?

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Daca ai apetitul foarte ridicat, posibil ca acel ulei de pin din pastile sa te ajute. N-am idee, e prima data cand aud de asta.
(slabit nu e sinonim cu infometat, multe tipe cred asta )Daca uleiul ala nu face mare lucru sau ai o dieta echilibrata, acele pastile sunt un mare rip-off. Au CLA, adica acid linoleic conjugat, un compus cu pareri pro si contra. Nu vei slabi de la el ca prin minune fara sport, in schimb cei care au luat au spus ca au slabit mult mai repede (facand sport si dieta in acelasi timp, in general dieta cu putini carbohidrati). CLA gasesti pe myprotein.ro, 180 de pastile cu mai putin de 70 de lei, pastile care iti ajung vreo 3 luni (sau 60 pentru o luna, oricum cantitatea de CLA e de 4x mai mare decat in visislim). O cutie de visislim te tine putin peste o saptamana si ei recomanda o cura de 3 luni pentru rezultate bune. (asta insemnand vreo 300-350 de lei toata cura). Oricum, fara o dieta ok (adica fara carbohidrati din faina/fainoase, dulciuri...) si putin sport nu vei slabi ca prin minune sau vei slabi nesanatos (adica te lasi de dieta, corpul iti este chinuit de la infometare, revii la alimentatia veche si te ingrasi la loc).

| AlexCristi97 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Prin dieta ma refeream si eu la alimentatie echilibrata nu la "dimineata un ou, la pranz un 100 de grame de pui si 3 pahare de ceai si seara inca un pahar de ceai", pentru ca pentru multi dieta asta inseamna putina mancare si multe lichide.

| IoanaIonuca a răspuns:

Sunt eficiente doar cat timp le iei. O cunostinta de-a mea a facut o cura cu ele sau ce se face ( laughing ), a slabit si apoi a pus dublu pe ea. Eu zic ca sportul si o alimentatie sanatoasa (NU DIETA!) te pot ajuta sa slabesti si chiar sa arati bine. Dureaza mai mult timp, dar si efectele sunt de durata.