| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa sa renovez o camera?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei doar sa vopsesti peretii iti trebuie un bidon de amorsa care costa 9-10 lei si o galeata de vopsea lavabila care costa in jur de 50 lei (galeata de 8 litri). Iti maitrebuie o sticluta de culoare spre a da culoarea preferata varului lavabil, costa si sticluta in jur de 5 lei. Tot ce am zis mai sus ajunge pentru o camera de 6 m pe 5 m.
Insa daca ai peretii negletuiti atunci socoteala se schiba. Iti va trebui saci de mortar uscat, plasa, glet, amorsa si vopsea.
Mai intai trebuie masurata camera de catre un meserias, apoi mers in magazinele unde gasesti ce am scris mai sus si in functie de masuratori, meseriasul iti va spune cat trebuie sa cumperi. Bineinteles ca toate materialele costa in functie de caliate si cantitate.
Deci, tot trebuie sa apelezi la un meserias pentru a-ti masura si a te indruma ce sa cumperi si cat sa cumperi.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

(marimea camerei / starea camerei + materialele necesare) x tupeul meseriasului

| baru a răspuns:

Depinde de anotimp.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci asa
https://www.google.ro/......ps?/search
si nu ai tras cu obuze prin pereti te costa o galeata de var de preturi si calitati f variabile. Cine face manopera?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti trebuie o amorsa de cativa lei, un trafallet si asta
http://www.dedeman.ro/....../p/5005383

| Claudiu1905 a răspuns:

Totusi ar fi mai bine sa platesti pe cineva care se pricepe, nu pe cineva foarte scump, un prieten care are indemanare si a mai facut. Nu e vorba ca tu nu te-ai descurca, dar ar fi prea mult stres si rezultate modeste

| jon987654321 a răspuns:

1000-10.000€

| Întotdeuna2 a răspuns:

Depinde ce vrei să renovezi.