| Radandam a întrebat:

Cate cazuri de rabie la oameni sunt anual in Romania? Ati gasit o statiatica?

13 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cam 1k, asa era in 2011

| Brizbriz a răspuns:

O sa fie generalizata, curand, vin zombii, mi-a spus mie ghicitoarea Mafaldahee hee

| Werrich a răspuns:

Ipohondria, numita si hipocondrie, este un tip de boala psihica in care o persoana are simptomele unei boli medicale, dar aceste simptome nu pot fi explicate in totalitate de o tulburare fizica reala. Persoanele cu ipohondrie sunt foarte ingrijorate cu privire la dezvoltarea unor boli, fiind sigure ca au o anumita afectiune chiar si dupa ce analizele medicale arata ca nu este cazul. Aceste persoane interpreteaza gresit probleme minore de sanatate, percepandu-le ca fiind simptomele unei boli grave.

| mastadont a răspuns:

O dată ce n-ai avut nici o rană deschisă atunci virusul nu ți se poate transmite. Sfatul meu e să mergi la un psihiatru pentru că boala de care suferi se numește de fapt ipohondrie și este o boală mintală nu fizică.

| haileewatson a răspuns:

Tu nu intelegi ca nu are cum sa te muste un caine daca nu ai simtit nimic si nu ai NICIUN SEMN?

| johnnny123 a răspuns (pentru haileewatson):

Nu înțelege, te chinui degeaba.

Vorbim despre un om care a pus 787 de întrebări (plus alte câteva sute care i-au fost șterse) despre boli închipuite, de la "m-a atins o crenguță la cap" până la "cred că am înghițit scotch".

Mii de oameni (inclusiv cadre medicale) i-au răspuns că problemele lui sunt de natură psihică. Nu ia în considerare niciun răspuns.

| Werrich a răspuns (pentru haileewatson):

De 2 ani de zile Radandam pune intrebari, sufera de ipohondrie
https://www.medlife.ro/......-tratament

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Frate, si daca dau in rabie? Poate m-a muscat usor prin pantaloni si de aia n am simțit asa. Tu zi cati lor de rabie anual in România? Cate cazuri sunt pe an?

| Radandam explică (pentru haileewatson):

Bro, eu nu am simțit, doar dupa am inceput sa imi induc teama ca m-a muscat si simteam ceva si inca simt ceva usor la gamba stsnga. Dar nu se vede nimic, absolut nimic...

| johnnny123 a răspuns (pentru Radandam):

Câte cazuri de ce? De rabie sau de persoane cu probleme psihice? Pentru că pe tine ar trebui să te intereseze a doua statistică.

| haileewatson a răspuns (pentru Radandam):

Ti-ai raspuns singur la intrebare: ti-ai indus teama degeaba si nu vezi absolut nimic acolo. Crezi ca o muscatura de caine e invizibila sau ce?

| Radandam explică (pentru johnnny123):

Prima ma interesează te rog

| Radandam explică (pentru Werrich):

Nu ma ajuti asa bro. Am intrebat daca stii cate cazuri sunt anuale de rabie in Romania la oameni. Daca ma poti ajuta cu o statistica. Daca pielea nu a fost penetrata esti sigur ca nu ma infectez?