| AndreeaM1 a întrebat:

Cate kcal are o franzela alba?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

264 de calorii http://calorii.oneden.com/tag/calorii-franzela-alba/

ti-am explicat ca produsele din faina cresc insulina si grasimea se depunde mult mai rapid

5 răspunsuri:
| YesorNo a răspuns:

Daca are 100 de grame : 266
Daca are 200 de grame : 532
Daca are 300 de grame : 798

| AndreeaM1 explică:

Si pot sa inlocuiesc cu rondele din orez? 391 kcal/100g.
Si workout-ul ala de 37 minute trebuie sa il fac in fiecare zi? De indicat e seara?

| RAY a răspuns (pentru AndreeaM1):

In prima faza elimina carbohidtrati de tot, macar 5 zile pe saptamana, indicat e dimineata eu asa fac, ca insulina dimineata e la maxim nu seara

| vladuq a răspuns (pentru RAY):

Păi și dacă sunt fotbalist, ce fac daca as elimina de tot carbo? Da, să elimini carbohidratii simplii din alimente precum dulciurile, deoarece acelea contin carbohidrati dar si mult zahăr (de aia se numesc carbohidrati simplii) și mănâncă carbohidrati complecși, pe care îi poți lua din fructe, legume, ovăz, pâine, (fainoase in general)

| Ioan_Vlad_1991 a răspuns:

O paine alba medie, are 300 de grame si contine: 798 calorii, 22.8 proteine, 9.9 lipide, 7.2 fibre si 151.8 carbohidrati.