| Swabia a întrebat:

Cate ore trebuie lasate bateriile reincarcabile sa se reincarce full?

Răspuns Câştigător
| julliano a răspuns:

Uite, poti calcula pe urmatorul site in functie de capacitatea bateriei care o detii, te uiti pe ea cati miliamperi are si treci acolo, apoi te uiti pe aparatul cu care reincarci si vezi cu cati miliamperi incara, treci si asta, apoi apesi "Calculeaza". Iti arata orele :D Bafta!
http://www.greenbatteries.com/batterycalc.html

4 răspunsuri:
| mami a răspuns:

12 ore
eu le pun de obicei seara pana dimineata la incarcat, dupa ce scoti incarcatorul din priza sa nu lasi bateriile in el ca se descarca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de tipul acumulatorului reincarcarea poate ajunge pana la 18 ore, deci cu cat mai mult cu atat mai bine

| annitu_7383 a răspuns:

Douasprezecebig grin

| doinisor a răspuns:

De seara pina dimineata.