| robert00112 a întrebat:

Cate ture de bazin este bine sa fac pentru latire rapida in spate, avand vedere ca merg de 2 ori pe saptamana, pana acum am facut cate 12 ture (4x3serii)?

1 răspuns:
| Alchemis0 a răspuns:

Depinde de lungimea bazinului, depinde in ce stil inoti, depinde de rezistenta ta.Totusi`primele 2 saptamani sa urmezi 4x3 serii, dupa care urmatoarele 2 6, 7x2. Daca ai de gand sa continui mai mult de-o luna, fa suprasolicitare, asa cresti repede(in caz ca nu ai probleme la plamani)..Inoti pana nu mai poti, pana iti ramane atat de putina energie, doar pentru a ajunge la una din extremitati sa de odihnesti.Fa de 2 ori asa(4 ori pe saptamana), iar dupa ce termini cele 2 serii, inoata lejer vreo 10-15 minute. Sper ca te-am ajutat.