| dudeman13 a întrebat:

Cati bani are nevoie un copil (12 ani) intr-o tabara avand in vedere ca a platit masa si cazarea si mai vrea sa se si distreze.
Dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
| pinkystyleツ a răspuns:

In ce tabara mergi?:O:O
ca si eu merg intr-o tabara pe 1 septembrie pana pe 7 big grin si am platit cazarea, masa. etc
mie familia pentru o saptamana imi da la mine...10 mil happy
dar nu stiu pe ce o sa i cheltui rolling on the floor)
In ce tabara mergi?smug
Sper sa te distreezii
have fun smug
Keep in touchbatting eyelashes
P.S eu zic sa iti iei cateva milioane la tine... depinde cat timp stai in tabara
pooop.:*

12 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Depinde cate zile stai. Daca stai sa iei asa cam 100 lei ti-ar ajunge daca te mai poti si limita putin, daca nu dai cu euroii.

| brandiburu a răspuns:

Intr-o saptamana mie mi-ar ajunge 100 EUR in conditiile in care:
- sunt major
- consum multa Coca-Cola
- fumez cam 1 pachet de tigari pe zi
- mananc multe dulciuri
- nu pot daca nu mananc ceva de la o autoservire/fast food - da, stiu ca sunt daunatoare dar macar cand sunt plecat sa ma prostesc
- nu pot sa nu iau si mici amintiri pentru cei de acasa.

Pentru 1 saptamana mai mult de 2, hai sa zicem 4 milioane nu cred ca ti-ar trebui. Dar, daca stai sa te gandesti bine, sunt unii care se duc cu zeci de milioane si le termina in mai putin de 72 de ore.

| ღNameღ a răspuns:

Hopa!, nu ne-ai zis cate zile stai.
Pai, eu zic ca o tabara e mai mult de 1 zi.deci facem asa, eu cred ca pentru: a) 2 zile=500 de mi(50lei)
b) 3 zile=1 milion(100lei)
c) 4 zile=1milion,500(150 lei)
d) 5 zile=2 milioane(200lei)
Si daca stai mai mult, mai adaugi tu pe zi 500 de mi(50lei).Si eu am 12 ani si stiu cati bani imi iau eu in tabere.
Sa te distrezi in tabara.

| yonutz1 a răspuns:

50 de lei iti ajunge sigur

| gigel68 a răspuns:

Depinde cat bea (glumesc). depinde unde este tabara. daca este intr-o zona izolata (un sat de munte) are nevoie de foarte putini bani (10-20 lei pe zi). daca este intr-o zona urbana, o statiune mare, un oras, la mare are nevoie de mai multi bani pentru ca are pe ce sa-i cheltuie (o vata pe bat, un mar copt, o shaorma, un tricou inscriptionat, un obiect personalizat ca amintire, o apa minerala - si se aduna), iar pe langa banii astia ii mai trebuie cativa bani de rezerva (o pastila, un spray pentru tantari sau ce ar mai putea avea nevoie). daca ii esti parinte, dai sa-i ajunga. daca tu esti copilul, cere cat mai mult. daca ramane ceva aduce/aduci acasa.

| MasterGoldX a răspuns:

80 euro

| pinkystyleツ a răspuns:

ThX :*@stefjeff

| YqLmX a răspuns:

Asta depinde de distractie de care vrei sa ai parte, spre exemplu eu ma distrez cand ma bat si cu pernalaughing...
In jur de 80lei cred ca ajunge.

| Nenumescovici00 a răspuns:

Depinde daca vrei sa mergi la cumparaturi poti sa iti iei vreo 3-4 milioane.Eu mi-as lua 4 milioane. Fundita puppy dog eyes puppy dog eyes?

| tonic11 a răspuns:

Pai depinde de copil. Daca e unul care economiseste bani, adica are grija de bani i-ar trebui vreo 2-3 mil. Dar daca e unul care ccheltuie tot timpul si vrea de aia si de aia si de aia atunci iar c-am trebuii vreo 5 mil. Sper ca te-am ajutat.

| yoyois a răspuns:

Depinde cat vrea sa se distreze pentru o saptamana nu f mult 50-150 max
Avand in vedere ca in excursii de 2 zile cheltuiam 200 (Totul e scris in ron) Cu mai mult de atat chiar nu are ce sa faca

| Selly12 a răspuns:

1 milion