| anonim_4396 a întrebat:

Caut un psihoterapeut, unde sedinta sa fie de 100 de lei. Daca cunoasteti pe cineva, va rog sa lasati nr de contact. Multumesc.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate pui aici satul, comuna sau orasul unde esti tu, ca nu te ajuta cu nimic daca-ti recomanda cineva un psihoterapeut de la Cuca Macaii, din fundul tarii.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un psihoterapeut unde nu platesti nimic, fiind vorba de popa/preotul care se afla la bisericuta de langa casa ta.
Lui i te poti spovedii intru-totul si el iti da cele mai bune si mai serioase sfaturi sa te pui pe picioare.

Popa/preotul este considerat doctorul sufletului!

| Hollyg a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu si cand suferi de o boala, cum poti recomanda un preot cand persoana in cauza a cerut un psihoterapeut?

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai spus UNDE cauti? in ce oras?
Nu ai medic de familie? Sunt cabinete care lucreaza cu CNAS si nu trebuie sa plateti!
Sauuu mergi la policlinica din orasul tau si intreaba la receptie! cabinet, medic, nr de telefon pentru programare. Daca nu arereceptie exista un panou cu nr de telefon.
Nu uita ca va fi nevoie de mai mult de sedinta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa ii spuna cineva lui anonimul ca bolnavii mental sau cei cu probleme NU sunt gunoile societetii! Ei NU isi doresc asta! Dar LUPTA sa fie acceptati de societate!

| LordCristobal a răspuns:

Incearca sa identifici tu care e problema reala la tine ca sa nu arunci cu bani degraba la psihoterapeuti sau psihologi.
Du-te intr-o camera si stai linistit si gandeste-te ce poti indrepta la tine ca sa fii mai fericit.
Eventual poti sa vorbesti cu familia sau un prieten apropiat.

| blackann a răspuns:

Nu prea exista pretul asta la niciun psihoterapeut, in nicio zona a tarii.

Dar ti-a dat Violetta sfat... mergi la preot. rolling on the floor

| iulia0514 a răspuns:

Poți cauta pe internet sunt psihoterapeuți care oferă consultații gratis in anumite zone ale țării cu 100 de lei nu prea găsești

| iulia0514 a răspuns:

Mai nou dacă ai nevoie de un psihoterapeut trăbă sa mergi la popă na ca auzit-o pardon citit-o și pe asta crying

| blackann a răspuns (pentru iulia0514):

Asteapta-te la orice...e vb de Violetta totusi... smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100 lei ca un idiot să asculte 1 oră ce spui tu?

| DovleacTurbat a răspuns:

Caută psihiatru și stai de vorba cu el, psihoterapia... S ar putea să îți pierzi timpul și banii degeaba.