| jan33tt a întrebat:

Ce acte imi trebuie sa ies din tara cu avionul in afara de bilet si pasaport? sunt minora si insotita de bunici. funda

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o declaratie data de ambii parinti, autentificata de un notar public, prin care acestia isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica ca insotitor major un bunic. Numai bine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acceptul parintilor, act ce trebuie legalizat la notar.

| fuckThisLife a răspuns:

Aprobarea in scris a parintilor...

| iReal96 a răspuns:

Ca sa iesi din tara : buletin (daca ai peste 14 ani ), bilet, passaport
daca ai sub 14 ani.trebuie PROCURA de la parinti.adica o semnatura ca sunt de accord sa pleci.in alta tara!

| junioru_4096 a răspuns:

Deci chiar anul asta am venit cu fratemiu in Italia, el fiind minor,deci parintii tai trebuie sa se duca la un notar impreuna cu bunici tai,si sa faca o procura precum ca parinti tai sunt de acord ca tu sa pleci din tara cu bunici tai si ca in perioada cat stai plecata vei locuii cu ei,si te vei intoarce tot cu ei, bunici trebui sa-si scoata cazierul, tu trebuie sa iti mai iei si certificatul de nastere in Original, si cam atat! astea sunt toate actele, la intoarcerea in tara nu iti trebuie decat biletu de avion si buletin/pasaport
sper ca te-am ajutat!

| Cioxan a răspuns:

Iti mai trebuie procura notariala prin care parintii tai isi dau acordul ca un insotitor va avea grija de tine! ceva de genu'! Acest document costa intre 30-50 Lei! funditabatting eyelashes