| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru buleitn (la implinirea varstei de 14 ani)? Daca se poate, o lista...completa? Am gasit si pe net, dar nu scrie totul sad

Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Obtinerea CI la implinirea varstei de 14 ani:

Cerere tip pentru eliberarea cartii de identitate (se solicita la Serviciul de Evidenta a Persoanelor)
Certificat de nastere (original si copie)
Actul de identitate al unuia dintre parinti, al tutorelui sau reprezentantului legal, cu care se face dovada domiciliului
Timbru fiscal de 1 leu
Contravaloarea eliberarii cartii de identitate (7 lei)

Succes!

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Soliciti la ghiseul unde trebuie sa depui dosarul o lista cu actele necesare. Sigur este afisata si pe perete o astfel de lista!

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Eu mi-l-am facut acum 2 saptamani si am dus: contract vanzare-cumparare casa/ apartament (copie), certificat de nastere (copie), buletin parinti (copie), certificat de casatorie al parintilor (copie), timbru fiscal (de 4 lei) + platesti tu acolo 7 lei. Nu mai stiu sigur daca trebuie si originalul, eu ti-as recomanda sa iei si originalele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat happy
In 10 zile o sa am buletin! \dancing
Multumesc tuturor pentru raspunsuri