| yama a întrebat:

Ce acte trebuie ca sa cumperi ceva in rate (cum ar fi un laptop)?

3 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Acte de identitate
adeverinta de salariat
copie carte de munca

dar mai bine intrebi direct la cel care da creditul, fiecare are regulile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parte dintre colegi ti-au raspun la intrebarea ta, revin cu o completare, anume ca:
Majoritatea nalistilor politici si chiar din F.M.I anunta venirea altei crize financiare mult mai acida, de aceea iti recomand sa achizitionezi nimic in rate facanbdu-te dator stiind ca exista posibilitatea ca oricand veniturile tale ori ale parintilor sa fie brusc taiate ori stopate, locuri de munca ce astazi par sigure maine pot sa fie desfiintate.

| Barahtian_Daniel_1973 a răspuns:

Am salariul minim pe economiepot face rate pentru o masina de spalat si un aragaz si o tableta