| Andrei200202 a întrebat:

Ce credeti ca se întâmplă cu vremea? M am uitat la prognoza meteo si temperaturile sunt ciudate si or sa fie la fel si urmatoarele zile/săptămâni. Chiar are încălzirea globală un efect atat de devastator incat usor usor vom rămâne fără zapada in România?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine fara zapada asa nu mai trebuie cauciucuri de iarna. Atata contaminatie afecteaza clima asa e

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deja clar ca fiecare iarna vine cu din ce in ce mai putina zapada

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, are. Zăpadă va fi pe munți la vârf.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Haarp laughing. A nins in desert.

| Marbea a răspuns:

Da, asa e, imi amintesc cu nostalgie cum erau iernile cand eram eu copil si-mi pare tare rau. Iubesc iarna, sunt nascuta iarna, si mi-e dor de zapeziel de alta data. Temperaturile sunt in crestere, verile sunt din ce in ce mai fierbinti iar iernile din ce in ce mai calde.
Pe de o parte e bine ca mai scapam de hainele groase dar o iarna geroasa mai reduce numarul microbilor si ne bucuram mai mult de primavara cand vine. Acum practic nici nu mai stii cand e primavara, anotimpurile se contopesc.

| AdrienWH a răspuns:

Salut. Din pacate, clima Romaniei a suferit foarte mult in ultimii ani. Cand eram mic, stiu ca erau zapezi de Craciun, de Anul Nou, dar acum nimic... Toate lucrurile pe care le fac majoritatea sunt in favoarea Incalzirii globale. Pe net am vazut un articol, in care scria ca, a inceput sa ninga prin Africa, unde aia nici nu vazusera zapada... In concluzie putem spune ca climatul s-a schimbat radical si este numai vina noastra, a oamenilor.

| DexOnline a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar, de fapt ne gandim cu totii la acest adevar urat... Probabil ca de acum in colo nu va mai ninge mai deloc in România, din cauza încălzirii globale. Eu as zice ca prin 2035 o sa si uitam ce e aia zapada.