| renteamarius38 a întrebat:

Ce credeti despre interzicerea telefoanelor in scoala.

Răspuns Câştigător
| Lavy_5428 a răspuns:

Mama... Am avut si eu problema asta in generala... Cea mai proasta idee ptr.ca e sursa mea de inspiratie la teste.laughing Bye!

21 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

E naspa

| Jadis a răspuns:

Nu zic nimic. Si sti dc? Pentru ca e o regula inutila. Nimeni nu o respecta, toti isi aduc telefoanele la scoala, deci regula aceasta ar fi inexistenta. Prost ala care o inventato, zau.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cred ca e mai bine ca telefoanele sa fie inchise in timpul orelor, toate si nu sa lipseasca de la copii fiindca telefonul poate fi util, benefic in unele situatii, exista urgente, nevoi etc.Inchiderea lor in ore este cea mai buna solutie.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu cred ca este foarte bine cu interzicerea telefoanelor in scoala.Deoarecee copii nu mai au cum sa il piarda si scoala nu sa facut ca sa iti iei telefonul dupa tine si no-ua la scoala ne-a interzis oricum eu nu il luam dupa mine ca poate mi-l fura cineva.

| Nicoleta a răspuns:

Un telefon in buzunar sau in ghiozdan nu deranjeaza pe nimeni atata timp cat nu suna sau nu distrage atentia cuiva.
Daca elevilor le este interzis sa aiba telefon, ar trebui si profesorii sa nu aiba voie sa vina cu telefoanele la ore.Multor profesori le suna telefoanele in ore.

| Sოﺁℓε a răspuns:

O idee tampitahee hee
dar eu oricum cand am nevoi de el la scoala il aduc asa ca nu mai respect eu reguli de astea oh go on

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Sunt interzise straight face? laughing
Eu oricum imi iau telefonul oh go on
Si nu prea cred ca o respecta toti.marea majoritate ( printre care si eu) isi aduc telefoanele la scoala, indiferent daca sunt interzise sau nu oh go on

| asdfghjklo a răspuns:

Ca sunt niste idiotilaughing. atata timp cat e pe silentios sau e inchis sau ceva de genul si nu deranjeaza ora nu prea vad ce au impotrivathinking deci cum spuneam sunt niste idiotihappy

| Betty a răspuns:

O prostie oh go on... dar tu chiar crezi ca respecta cineva regula asta?laughing

| ShotYouDown a răspuns:

Pai parerea mea este ca aceasta regula este pe de o parte inutile, pe de alta parte folositoare.De ce spun asta? Copiii din ziua de azi au telefoanele doar ca sa fie"cuuuul"(stiu cum se scrie dar sa nu derivam de la subiect"si isi iau telefoane cat mai smechere.La scoala sa isi ia un telefon mai "praf"(dupa parerea lor) care sa fie doar pentru comunicare! Adica doar pentru urgente! Si doar persoanele din familie sa aiba nr lui cel nou...Asta este parerea mea

| Herp a răspuns:

O mare prostie. Noua elevilor ne interzic telefoanele, dar profesorii ce cauta cu ele la scoala?!happy

| Dymytros a răspuns:

Este cea mai mare tampenie fiindca in zilele noastre comunicarea e vitala, poate vrea mama sau tata sa-mi transmita ceva sau nu stiu ce fac...

| Larisukaaa a răspuns:

E o tampenie... daca moare cineva(sa luam un exemplu mai najpa) si parintii vor sa-l sune pe copil in pauza si niciun telefon.Sau daca trebuie sa mergi undeva rapid si parintii sa nu-ti poata trimite un sms sau sa te sune in pauza...ar trebui ca cine facut legea sa se gandeasca la aceste lucruri

| LuisEdward a răspuns:

Naspa

| StiCS a răspuns:

Ca ` e o mare prostie

| Adr1an a răspuns:

O prostie. la mine in liceu sunt permise doar ca nu ai voie sa le folosesti in timpul orelor.

| problematic a răspuns:

Un lucru foarte bun. Acum copiii nu mai stiu decat sa se joace pe telefoane in retea. mai nou intre clase se duc batalii. Si ce este mai grav este ca elevii isi filmeaza bataile din clase. Mi se pare strigator la cer. Sa se interzica telefoanele, sa nu ne mai facem de ras la televizor.

| ella_6981 a răspuns:

Ca elev nu sunt de acord, dar ca profesor as fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie. dp parerea meawinking. fiindca acasa se poate intmapla ceva grava si tu nu ai d unde sa afliwinking... eu as da voie sa se raspunda si in ore la telefonwinking asa cum o fac si unii profesori

| stefy_1653 a răspuns:

Eu cred ca este un mit! Nu are cum sa. ti interzica, s. a inventat "silent"...se poate intampla ceva cu tine sau cu ai tai.cum iei legatura? Mie mi se pare o prostie interzicerea telefoanelor in scoli.

| alexutza_9866 a răspuns:

Cred ca uneori ii o prostie alteori nu.pentru ca de exemplu la mine in scoala ne lasa cu telefoane pentru ca si profesorii folosesc telefoanele in ora atunci ne lasa